Kamenec (1072 metrů nad mořem)

Tento vrchol je ze všech českých vrcholů pohoří ten nejvyšší. Nachází se pouhé tři kilometry od znovu obnovené obce s názvem Pohoří na Šumavě. Od státních hranic je vrchol vzdálen jen několik stovek metrů a prochází jím hlavní evropské rozvodí Labe – Dunaj.Chcete-li vrchol navšítiv, nabízí se jako ideální výlet právě z vesnice Pohoří na Šumavě, podél cesty na vrchol se nachází zřícenina hradu a také ruiny hostince. Pokud výlet spojíte také s prohlídkou bývalé osady Pavlína, kde byly dříve v provozu sklárny, pak se připravte na středně náročných 9-10 kilometrů chůze.

Myslivna (1040 metrů nad mořem)

Myslivna je druhým nejvyšším českým vrcholem Novohradských hor. V okolí vrcholu se nachází přírodní památka Myslivna, která představuje přirozený smíšený porost bučin, jehož stáří se odhaduje až na 150 let.  Vrchol však byl bohužel vážně poškozen orkánem Kyrill v roce 2007.

Vysoká (1034 metrů nad mořem)

Vysoká je posledním vrcholem na české straně pohoří, který přesahuje hranici 1000 metrů nad mořem. na úpatí vrcholu se nachází přírodní rezervace Hojná Voda, která je zapsána na seznam památek UNESCO.