Internetové knihkupectví

31. 8. 2010

Dnes je pro nás již samozřejmostí nákup zboží přes internet. A stále častěji nakupujeme na internetu také knihy. Je to pochopitelné. Nejenže nám internetové knihkupectví nabídne zpravidla výhodnější ceny, než si může dovolit klasické kamenné knihkupectví, ale často nám nabídne také mnohem větší sortiment knih, než by dokázalo běžné kamenné knihkupectví vůbec pojmout. A proto můžeme v jediném eshopu, na jednom místě, zakoupit jak třeba historické romány, zábavnou literaturu, tak i odbornou literaturu, nebo třeba knihy pro děti. Pohodlně tak nakoupíte na jediném místě knihy, kvůli kterým by jinak bylo nutné navštívit několik různých kamenných knihkupectví, a ještě Vám knihy doručí přímo až k Vám domů. Moderní internetová knihkupectví nám dnes často dokonce nabízejí i možnost seznámit se podrobněji s obsahem knih, protože často uveřejňují několik ukázkových stran, nebo alespoň obsah kapitol.
Pokud chcete i Vy vyzkoušet nákup knih prostřednictvím internetu, využijte například knihkupectví beletrie.eu, ve kterém je pro Vás připravena domácí i světová literatura, beletrie i odborná literatura a celá řada dalších druhů literatury. Udělejte radost svým blízkým, objednejte své ženě, mamince nebo přítelkyni romány pro ženy, tatínkům a dědečkům hobby literaturu, nebo svým dětem a vnoučatům krásné pohádky.

Krásy Novohradských hor

Osada Černé Údolí je součástí překrásných Novohradských hor. Ty se rozkládají na územé česko – rakouských hranic a patří k nejjižněji položeným oblastem České republiky.

Geografie pohoří Novohradské hory

Geologicky celé pohoří patří k Českému masivu a je tedy součástí šumavské hornatiny. na českém území má pohoří rozlohu přes 160 kilometrů čtverečných. Z hornin se zde nejčastěji vyskytuje rula, žula a granodiorit. Nejvyšším bodem tohoto pohoří je 1112 metrů vysoký vrchol Viehberg. Vrchol se nachází na rakouské straně pohoří a je vzdálen přibližně 5 kilometrů od českých hranic. Celému pohoří dominuje celkem čtrnáct vrcholů vyšších než 1000 metrů, z toho tři (Kamenec, myslivna a Vysoká) se nacházejí na české straně pohoří.

Přírodní krásy pohoří Novohradské hory

Novohradské hory jsou významné především díky zachovalé přírodě a po právu byly Novohradské hory vyhlášeny v roce 2000 přírodním parkem. Hory byly v průběhu dvacátého století ušetřeny hrubých zásahů člověka, jaké byly jinde v pohraničních pásmech běžné. Díky tomu může nabídnout pozoruhodnou faunu i floru.

Kouzlo Novohradských hor

Novohradské hory patří k nejméně navštěvovaným horám na území České republiky a právě to je činí jedinečnými. Zřejmě v žádných jiných horách v Česku si neužijete tolik klidu a samoty, jako právě v Novohradkách, jak se horám přezdívá.